Uus õppeklass Tallinna Tondi Põhikoolis

23.septembril avati Tallinna Tondi Põhikoolis pesumaja-õppeklass. Õppeklass toetab kooli üldprintsiipi õpilaste kommunikatsiooni ja praktiliste oskuste arendamisel. Kooli õpilaskodu võimaldab vajalikku “õppematerjali” omast käest võtta. Alustatakse voodipesukomplektide ja käterätikute pesemisest. Lisaks praktiliste tööoskuste omandamisele annab õppetöö pesumajas võimaluse lõimida erinevaid aineid – matemaatikas peetakse kuluarvestust, eesti keeles õpitakse lugema kasutusjuhendeid jne. Töö pesumajas toimub kui väikeses firmas – igal ühel on oma ülesanne ja vastutus. Kõik see kokku toetab õpilaste ettevõtlikkuse arendamist ja valmisolekut iseseisvaks tööks.

Tolaram Foundationi initsiatiivil ja toel sisustati pesumaja-õppeklass tööstusliku pesumasina, trummelkuivati ja kalandriga. Projekti toetasid lisaks ka TopConnect ja Arlig Capital.

*******

Mai lõpus ja juuni alguses olid kaks õpetajat Singapurist Tolaram Foundation’i muusikaringis praktikal, et omandada vajalikke kogemusi erivajadustega laste muusikaõpetuses. Koju tagasi läksid nad uute oskuste ja hulga emotsioonidega, olles valmis kõike seda edasi andma ja kandma ka Singapuris.

*******
7.veebruaril 2014. a korraldas Tolaram Foundation praktilise koolituse erivajadustega inimeste muusikaalasest õpetamisest teemal “Erinevad meetodid erivajadustega õpilaste muusikaõpetuses”
Koolitusest tehti ülevaade ETV saates Puutepunkt. Videolõigu vaatamiseks vajuta siia.

*******
Tolaram Foundation osales koos partneritega Lätist ja Soomest ühises rahvusvahelises projektis Music for All. Projekti tulemusena valmis õpetaja käsiraamat erivajadustega inimestega tegelevatele muusikaõpetajatele.
Käsiraamat on osa Euroopa Liidu Central Baltic INTERREG IV A programmi 2007-2013 poolt rahastatavast projektist Muusika kõigile. Erivajadustega inimeste muusikaõppe kättesaadavuse parandamine.
Käsiraamatu kaanetaskus olev DVD annab projekti kohta üldinfot, samuti ülevaate erinevatest projektitegevustest, näiteks seminarid ja töötoad. Lisaks täiendab DVD-l olev materjal käsiraamatus toodut visuaalselt ja heliliselt.
Lisainfot leiab projekti kodulehelt www.projectmusicforall.eu
ERDF

logo_baltic interreg IV A